Naše projekty v médiích

  • Home
  • /
  • Naše projekty v médiích
HOME_05_2013_Matena ob2

Časopis HOME: Byt pro motorkáře

Čistý, moderní, černobílý. Zkrátka disciplinovaný jen s lehkým náznakem provokace. Očekávali byste tu distingovaného pána ve středních letech. Ale ve skutečnosti tu bydlí mladý muž, který ve volném čase „ujíždí“ na adrenalinu a doma chce mít zkrátka jen příjemné prostředí na relaxaci.

Text: Dominika Záveská, Foto: Soňa Chlumecká pro Live-Design

Je ráno a první sluneční paprsky dopadají na nízkou moderní zástavbu. Mladá královéhradecká čtvrť Na Plachtě se probouzí do nového pracovního týdne, lidé více či méně spěchají do práce, sem tam se objeví poklidným krokem se pohybující pejskař nebo maminka s kočárkem. Bydlení v této lokalitě je velmi žádané, nejen díky klidu, který tu panuje, ale také díky možnostem rekreačního vyžití v okolních lesích a taky díky rodinnému charakteru zástavby. Nedávno se sem nastěhoval i mladý muž, který žije sám a často pracuje z domova. Protože chtěl mít doma moderní, jednoduchý, ale vkusný obývací prostor, povolal do zbraně designérku Lucii Polákovou. Ta dostala za úkol vtisknout osobitý styl obýváku s kuchyní a ložnici. Zadání znělo jasně. „Chtěl jsem jednoduchý moderní interiér ve strohé barevnosti. A protože mám rád černou a bílou, bylo to celkem snadné,“ usmívá se majitel, který se ve volném čase věnuje motorkářským závodům. Z interiéru je to cítit, ale až na druhý pohled − zejména z všudypřítomné kůže a jakési technické preciznosti.

DOMOV_Rubackovi Kralovstvi pro deti

Časopis DOMOV: Království pro děti

Málo úložného prostoru, provizorní nábytek i pocit, že je tu neútulno. To byly hlavní důvody, proč se měl proměnit dětský pokoj pro dvouletého chlapce
a sedmiletou dívku. Ačkoli představuje plochu pouhých 12 m2, podařilo se.

Pokoj v novostavbě bytového domu v Hradci Králové byl sice zařízený nábytkem, nechyběly dětské doplňky, dekorace, ani barvy a jeho malým obyvatelům – chlapec (2) a dívka (7) – se tu nejspíš nedařilo špatně. Rodiče ale usoudili, žemístnosti chybí parametry důležité pro dětský pokoj, že je zastaralý a nepůsobí útulným dojmem. „Když se rodina nastěhovala, byl v pokojíku jen provizorní nábytek, který neposkytoval dostatek úložných prostor. Jednotlivé kusy nebyly sladěné. Rodiče chtěli dětem dopřát hezký moderní dětský pokoj, který by splňoval všechny potřebné funkce, poskytoval zónu pro spaní, učení, hraní i úložné prostory, a zároveň ladil a působil zabydleně a útulně. To pro mne byla na takto malém prostoru výzva,“ říká na úvod bytová designérka Lucie Poláková ze společnosti Live-Design, kterou k proměně pokoje rodiče přizvali.

DOMOV_Genserovi PromenaPredsin

Časopis DOMOV: Začíná to dobrou náladou v předsíni

NÁLADA, JAKOU VÁS PŘIVÍTAJÍ VSTUPNÍ PROSTORY INTERIÉRU, URČUJE ATMOSFÉRU ZBYTKU DOMÁCNOSTI I JEJÍCH ČLENŮ.
PŘEDSÍŇ MUSÍ POJMOUT SPOUSTU VĚCÍ, ALE ZÁROVEŇ PŮSOBIT ČISTĚ A PŘÍVĚTIVĚ. POKUD TOMU TAK NENÍ, CHCE TO ZMĚNU!

Lucie Poláková
ateliér Live-Design
„Vstupní místnost může navodit náladu příjemnou, radostnou i nerudnou – to v případě, kdy zakopnete o boty, tašky nebo se na vás z věšáku řítí kupa bund.
Když vás ale vítá útulný, přehledný prostor, máte dobrou náladu a tu  předáváte i dalším členům domácnosti. Hlavním vchodem také do interiéru proudí největší část energie. Aby prostor tuto energii mohl dál poskytovat, je důležité zajistit její volný průtok. Vše, co by ji mohlo zastavit, musí pryč.“

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress